INSTAGRAM REKLAM MODELLERİ - Maksimum Web

INSTAGRAM REKLAM MODELLERİ

blank

Instagram 2010 senesinde kurulduğu günden bu yana kendini çok hızlı bir şekilde büyüterek ve geliştirerek dünyamıza girdi. Hatta o kadar çok tercih edildi ki ciddi sayılarda Facebook kullanıcısını da kendi tarafına çekti.  Bununla beraber reklamcılık sektörüne de yeni bir soluk, büyük bir değişim getirdi.

Ortalama 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, reklam konusunda da son dönemlerde büyük atılımlar gerçekleştirdi. Özellikle Türkiye’de Instagram kullanıcılarında yeni ürün keşfi, markaları takip ve alışveriş çok yaygın.

Instagram üzerinden reklam veriyorsanız kampanyalarınızın oluşumunu, yayın takiplerini Facebookta olduğu gibi yönetebiliyorsunuz. Hedef kitlenizi seçerek gereksiz yerlerde ve sizi tercih etmeyecek kişilerin sayfalarına düşmek yerine; ulaşmak istediğiniz, ileriki potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Ülke, şehir, bölge kısıtlamasında bulunabilir, yaş, cinsiyet gibi faktörlere göre filtre uygulayabilirsiniz.

Instagram reklamları da türlerine göre farklılık gösteriyor. Ulaşmak istediğiniz kişilerin sayfasında etkili, kafa karıştırmayan, ürün veya hizmetinizi doğrudan ve anlaşılır bir şekilde anlatan bir görselle yer alabilirsiniz. Görsel yerine daha hareketli, daha etkileyici sonuçlar almak istiyorsanız video reklamı da verebilirsiniz. Üstelik son dönemde gelen güncellemeyle videolarınızı 60 saniyeye kadar yayınlama şansınız var. Birden fazla görsel ve video koymak isterseniz de dönen reklam türünden faydalanabilirsiniz. Instagram hikayeleri de artık her Instagram kullanıcısının günlük takip ettiği bir uygulama. Bunun avantajından fayda sağlayarak reklamınızı hedef kitlenizin hikayelerinde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

blank
blank