BAŞARILI SOSYAL MEDYA REKLAMI NASIL YAPILIR? - Maksimum Web

BAŞARILI SOSYAL MEDYA REKLAMI NASIL YAPILIR?

BAŞARILI SOSYAL MEDYA REKLAMI NASIL YAPILIR?

Başarılı bir sosyal medya reklamı nasıl olur? Nasıl hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz? Sosyal medya reklamlarının avantajları nelerdir? Bu blogumuzda size bunların cevabını vereceğiz.

Sosyal ağ ve paylaşım sitelerinin popüler olması ve geniş kitlelere yetişmesiyle birlikte, internet pazarlama tekniklerini de hızla tesiri altına aldı. Artık markaların ya da ürünlerin bir sosyal ağ sitesinde profili ya da grubu olmaması hemen hemen garip karşılanıyor. Akıllı telefonla beraber internet ve sosyal medya alışkanlığı geçip, hayatımızın bir parçası haline dönüştü. Durum böyle olunca şirketler, işletmeler ve markalarda reklamlarını geniş kitlelere duyurma imkanına sahip oluyorlar.

 

  • İlk adım reklam yapacağımız sosyal medya kanalını seçmek olacaktır. Günümüzde aktif kullanılan birçok sosyal medya kanalı (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube vb…) vardır. Hedef kitlenize bütçenize, ve stratejinize uygun kanalı seçmelisiniz.
  • Neye reklam verdiğiniz çok önemli. En çok etkileşim alan içeriğinize reklam çıkmanız ve reklam çıkacağınız içerikteki ana metnin özgün ve dikkat çekici olması reklamınıza daha sağlıklı sonuçlar getirecektir.
  • Hedef kitlesi oluşturmalısınız. Reklamlarınızın hangi yaş grubundan, eğitim seviyesinden, cinsiyet ve sosyal medya tercihleri gibi özelliklerini kategorilendirerek reklamınızı oluşturmalısınız. Ayrıca en önemli nokta hedef kitlenizi belirlerken seçici davranmanız. Hizmetinize ilgisi olabilecek kitleleri hedef alırsanız reklam kampanyanızda daha sağlıklı sonuçlar elde edeceğiniz gibi ayrıca kitlenizi çözer, onları tanır ve bir sonraki reklam kampanyanızda bunları göz önünde bulundurarak çok daha sağlıklı reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz.
  • Bütçe hesaplaması yapmalısınız. Sosyal medyada düşük maliyetlerle birçok sosyal medya kullanıcısına ulaşabilirsiniz.
  • Reklamlarınızda video kullanmaya özen gösterin. Yazılarla desteklenmiş görsellere ek olarak belirli aralıklarla da olsa video kullanmaya çalışın. Verilere göre ana sayfa akışında yer alan videolu reklamlar ortalama 7.5 saniye görüntüleniyor. Bundan dolayı hedef kitlenizin dikkatini anında yakalamanız başarılı sosyal medya reklamına giden en önemli adımlardan biridir.

Maksimum Web olarak; markanızın veya ürünlerinizin pazarlama stratejisine uygun sosyal medya reklamı hazırlar, bu reklamları yönetir ve detaylı olarak raporlarız. Sosyal medya içerik ve reklam yönetimi gibi dijital mecralardaki tüm ihtiyaçları için uzman ekibimiz ve kreatif çözümlerimizle her zaman yanınızdayız. Bize ulaşmak için iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.

 

SOSYAL MEDYA DESTEĞİ ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ