DOĞRU WEB TASARIMI - Maksimum Web

DOĞRU WEB TASARIMI

DOĞRU WEB TASARIMI

Web tasarımı işlemleri karmaşık gözükebilir fakat profesyonel bir işlem ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Web sayfası bir işletme için internette var olmanın ilk kuralıdır. Web tasarımı ve sayfanız kurumsal kimliğinizi yansıtan en önemli öğelerden biridir, bu nedenle prestijinizi ve rakiplerinizden sizi ayıran farkınızı estetik olarak vurgularken, kullanıcıya güven veren ve ergonomik bir yapıya sahip olmalıdır.  Kullanıcı ana sayfanıza ulaştığında işletmeniz veya markanız hakkında ilk izlenimleri edinir bu nedenle ana sayfanın sizi veya markanızı güzelce özetlemesi, daha fazla bilgi edinmesi için kullanıcıyı alt sayfalara kolayca yönlendirmesi gerekir. Bunun yanı sıra kurumsal bir web sitesinin son teknolojiyi kullanması, güncellenebilir, yönetilebilir ve  tüm cihazlardan erişilebilir olması gerekir.

Kullanıcı ana sayfanıza ulaştığında işletmeniz veya markanız hakkında ilk izlenimleri edinir bu nedenle ana sayfanın sizi veya markanızı güzelce özetlemesi, estetik bir web tasarımı olması ve daha fazla bilgi edinmesi için kullanıcıyı alt sayfalara kolayca yönlendirmesi gerekir. Bunun yanı sıra kurumsal bir web sitesinin son teknolojiyi kullanması, güncellenebilir, yönetilebilir ve tüm cihazlardan erişilebilir olması gerekir.

İyi Bir Web Sayfası Oluşturmak

İyi bir web sitesi için profesyonel dokunuşlar gerekmektedir. Yazılım işlemleri sırasında dikkatli davranmalı ve temel kurallara ayak uydurmalıyız. İyi bir web sitesi oluşturmak için marka bilinirliği yeterli değildir. Bir web sitesi oluşum sırasında çeşitli aşamalardan geçmek zorundadır. İçerik oluşturma, grafik ve çeşitli entegrasyonlar sayesinde sayfa yapısı kurgulanmaktadır. Doğru adımlar ile  nitelikli ziyaretçiler elde edilebilir. Etkin ziyaretçilere ulaşmak için sektörel analizler ve müşteri hedef kitlesi oluşturulmalıdır.

Arge Süreci ve İçerik Yönetimi

Detaylı bir arge süresi gerçekleştirilmiş ise hedef kitlenize ulaşmak zor olmayacaktır. Proje üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyorken bir bütün olarak bir çok alanda düşünülmesi gerekmektedir. Önemli faktörleri oluşturan bir çok yapı taşı bulunmaktadır. Projelendirme aşamasında grafik, yazı karakterleri ve içerikler dikkatli dokunuşlar ile tasarlanmalıdır. Yoğunluğu azaltması açısından grafik uyumluluğu ve boyut küçültme işlemleri yapılabilir. Görseller sitenizin ve sizlerin kimliğini yansıtmaktadır. Büyük boyutlu grafik görselleri sitenizin ilerleme hızı ile ilgili çeşitli problemler yaratabilir. Görsel entegrasyonu sırasında işlem gerçekleştirirken görsellerin kalite bozulması gibi unsurların oluşmaması gerekmektedir.

Mobil Uyumluluk

Etkileyici bir internet sitesi için mobil uyumluluk göz ardı edilmemelidir. Yeterli düzeyde mobil görünüme sahip olmayan bir web sayfası kullanıcılar açısından kullanımı zorlaştıran unsurlar doğuracaktır ve ziyaretçileriniz sayfanızda kalma oranını oldukça düşürecektir. Bir web sayfası tasarlarken gelişen teknolojik ve zamansal unsurları ele alıp, çeşitli mobil cihazlar ve boyutlarda düzenlemeler yapmak gerekmektedir.

Seo Çalışması Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Arama motorları düzenli olarak sayfanızı takip etmektedir. Belirli zaman aralıkları ile sitenizi ziyaret eder ve sayfa yapınız ile ilgili çeşitli notalar oluşturur, bu algoritma sayesinde site içerik kalitesine göre sizleri üst sıralara çıkartabilmesi mümkün olur. Google, Yandex gibi arama motorları kendi belirlediği çeşitli kuralları ve takip araçları bulunmaktadır. Örneğin; Google Analytics sayfanızın Google içerisinde arama görünürlüğü hakkında sizlere detaylı bilgiler vermektedir. Bu ve buna benzer bir çok seo aracı bulunmaktadır. Bu tarz araçlar sayesinde sayfanız hakkında çeşitli öneriler alabilir, seo ve içerik kaliteleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz…

Özetle bir web sitesi oluşturma işlemi sadece tasarım ve yazılım entegrasyonu ile gerçekleştirilmez. Bu işlemler sırasınca profesyonel destek alınması gerekmektedir. Yapılan küçük hatalar, web sayfanızın arama motorlarında gösterilmemesine yol açabilir ve ya günlerce çalışıp yazılan kalitesiz içerikler sizleri rakiplerinizden daha geriye düşürmeye ve ya harcanan vaktinizin karşılığında yeterli dönüşler alamayabilirsiniz.

Bu aşamada değerli müşterilerimize sunduğumuz profesyonel çözümler sayesinde küçük detayları gözden kaçırmıyor, uzman kadromuz ile müşterilerinizin karşısında güçlü bir duruş elde etmiş oluyorsunuz…

Web sitesi ile alakalı daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.