WEB SİTESİ İÇERİĞİ NASIL OLMALI? - Maksimum Web

WEB SİTESİ İÇERİĞİ NASIL OLMALI?

WEB SİTESİ İÇERİĞİ NASIL OLMALI?

Web sitesi içeriği nasıl olmalı ? Konusuna değineceğiz. Web sitesi içerik planlaması yaparken hedef kitlenizin taleplerine ve sektörünüzün getirmiş olduğu belirli kalıpları göz önünde bulundurarak yapılması gerekmektedir. Web sitesi içeriği nasıl olmalı ? sorusu son dönemde sıkça sorulan sorular arasındadır.

İçerik yönetim sistemi ilk aşamalarda sizlere karışık gelebilir. Fakat bu tarz planlamalar sizleri rakiplerinize oranla daha önde tutacaktır.

Web Siteniz Hakkında

Oluşturulan bir web sitesi profesyonel olarak işlemlerden geçmek zorundadır. Oluşabilicek çeşitli hatalar yüzünden sayfanız geri planda kalabilir. Oluşturulan web sitesi karmaşık ve tekrar bilgiler içermemesi gerekmektedir. Sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar hız ve görsel gibi çeşitli planlanmış bilgilere ve içeriklere dikkat etmektedirler.

Sayfa Yapısı

Kurguladığınız sayfa yapısı düzenli ve titiz gözükmektedir. Sayfa yapıları kontrol ediliyorken belirli bir düzende ve açıklayıcı alt bilgiler ile doldurulmalıdır. Sayfa yapısını kurgularken düzensizlikten kaçınmalı, kullanacağınız görsellerin diğer görseller ile uyum içerisinde olması ve sayfanızın bir bütün halinde gözükmesini sağlamalısınız. Gereğinden uzun, çok büyük görseller kullanıcılar açısından kötü geri bildirimler almanızı sağlar.

Görsel Seçimleri

Seçmiş olduğunuz görseller sektörünüzün gerekliliklerini karşılamak zorundadır. Bu görseller renk ve boyut aynı zamanda dosya boyutu olarak minimale indirilmelidir. Görsel boyutu küçültme aşamasında oluşabilecek piksel sorunlarına dikkat etmelisiniz. Kurguladığınız görsellerin dosya isimleri sayfa başlığı ile aynı olmalıdır. Bu durum sizleri arama motorları görsel aramalarında da üst sıralarda gösterecektir. İçerik görselleri belirlerken oluşabilecek telif hakları ihlallerine karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu görselleriniz kendiniz edinip ve ya çeşitli sayfalardan satın alarak oluşabilecek telif hakları sorunlarını ortadan kaldırmış olacaksınız.

Video İçerikleri

Oluşturulan web sayfasında görsellerden ziyade video içerikleri oldukça önemlidir. Bir web sayfası içerisindeki video içerikleri Google ve Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkma ihtimali yazılar ve makalelere göre daha fazladır. Eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz ürünlerinizi videolu tanıtımlar ile destekleyebilir. Ürün içerikleri ile ilgili bilgiler verebilirsiniz. Tanıtım sitesi sahibiyseniz firmanızı tanıtacak çeşitli video içerikleri ziyaretçilerinizin sitenizde kalma oranını yükseltecektir.

İçerik Oluşturma

Oluşturacağınız içerikler SEO dostu olmak zorundadır. Arama motorlarında ön planda gözükmek web sayfası trafiğinizi arttıracaktır. Kullanılan başlık, içerik metinleri ve resimleri, sektörünüzü takip edip gelişmeler ile ilgili bilgiler oluşturmak, sattığınız bir ürünün detaylı bilgilendirmesini çeşitli yazılar ile takipçilerinize sağlamak sitenizin yoğunluk haritasını yükseltecektir.

En önemli etkenlerden bir tanesi de SEO dostu içerikler oluşturmaktır. SEO tabanlı yazılan metin ve makaleler arama motorlarında sizleri rakiplerinizden ön plana çıkartabilir. Detaylı SEO bilgileri edinmek için hazırlamış olduğumuz SEO Nasıl Yapılır ? yazımıza göz atabilirsiniz…