SEO VE ETKİLİ SAYFA BAŞLIKLARI - Maksimum Web

SEO VE ETKİLİ SAYFA BAŞLIKLARI

SEO VE ETKİLİ SAYFA BAŞLIKLARI

Seo ve etkili sayfa başlıkları herhangi bir kelime için arama yaptığımızda karşımıza çıkan sonuçlarda sayfa başlığı bize listelenen sonucun içeriği hakkında özet bilgi veriyor olacaktır.

Günümüzde çoğu arama motoru sayfa başlıklarında boşluklar dahil olmak üzere 70 karaktere izin veriyor. Buna göre, seo ve etkili sayfa başlıkları oluşturmak için sayfa başlığınızın 70 karakteri aşmayacak şekilde ve başlığınızın sol tarafında en önemli anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde hazırlamanız uygundur. Genel olarak ilk 55 karakter içerisinde anahtar kelimelerinizi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Başlığınızın yalnız arama motorlarına özgü değil ziyaretçilerinize içeriğinizi ifade edecek şekilde hazırlamanız en doğru yöntem olacaktır.

Sayfa başlığınızın kısıtlı karakterlerden oluşacağını dikkate alırsak, sayfa içeriğinizde ilgili en önemli olduğunu düşündüğünüz 2-3 anahtar kelimeyi içermesi, hem sayfayı özetlemesi açısından hem de gelen ziyaretçilerin doğru sayfa içeriğine ulaştıklarını hissetmeleri açısından önemlidir.