SEO VE ANAHTAR KELİMELER - Maksimum Web

SEO VE ANAHTAR KELİMELER

SEO VE ANAHTAR KELİMELER

Seo ve anahtar kelimeler
SEO çalışmalarında en önemli maddelerden bir tanesi de anahtar kelime yoğunluğudur. Yükselmek için web sitede herhangi bir kelimeye yoğunlaşarak, o kelime hakkında yararlı makaleler girmek gerekir. Google bu durumlarda sizi üst sıralara çıkararak ödüllendirir. Tabii ki anahtar kelime optimizasyonu yaparken Google’dan yardım almak fena bir fikir değil.

Siteniz, arama motoru ve ziyaretçi üçgeninin tek ortak noktası anahtar kelimelerdir. Seo ve Anahtar kelimeler sizi hedeflediğiniz ziyaretçilerle buluşturacak en önemli araçtır. Siteyi kurgularken ilk başlarda kime ulaşmak istediğinizin cevabını bulmalı ve ilgili anahtar kelimeleri seçmelisiniz. Unutmayın, ziyaretçiler bu kelimeleri kullandıklarında sizi fark edeceklerdir.

Anahtar kelimelerinizi belirlerken dört yönteme başvurabilirsiniz. İlk olarak; sitenize ulaşmasını istediğiniz ziyaretçinin de sizin gibi bir insan olduğunu düşünerek “ben olsam hangi kelimeleri kullanırdım?” mantığıyla ilerlemek olacaktır. Sitenizin içeriğiyle ilgili siz olsanız hangi kelimelerle arama yapacağınızı listelemek, anahtar kelime seçimi ile ilgili atılması gereken ilk adımdır. Bu listeyi çevrenizdeki başka insanların görüşüyle genişletmek en doğrusu olacaktır.

İkinci yöntemse Google’ın sunduğu Ads Anahtar Kelime Aracı’nı kullanmaktır. Bu ücretsiz uygulama ile Google tarafından istatistiksel olarak yapılan çalışmalar sonucunda, sizin seçeceğiniz anahtar kelimeler ve ilgili türevlerinin listesine ulaşmanız mümkün olacaktır. Google Anahtar Kelime Aracı sayfasına geldiğimizde dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta sol panelde bulunan anahtar kelime eşleme türlerini doğru seçmek olacaktır.

Aktif olan bir siteniz var ise eğer Google’da birkaç kelime için sıralamaya sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz anahtar kelimelerde hangi sıralamada olduğunuzu görmek, anahtar kelime çalışmanız için oldukça önemlidir. Bu bilgiyi Google Search Console üzerinden görebilirsiniz.

En çok kullanılan arama motorlarında sizi organik arama sonuçlarında zirveye taşıması için profesyonel web tasarım ajanslarıyla çalışmak sizi başarıya ulaştıracaktır.

Seo ile ilgili daha fazla blog yazısı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.