İŞ Mİ YOK? RAKİP Mİ ÇOK? - Maksimum Web

İŞ Mİ YOK? RAKİP Mİ ÇOK?

İŞ Mİ YOK? RAKİP Mİ ÇOK?

Küresel piyasaların daraldığı ve de rakiplerin ve rekabetin artığı piyasalarda interneti aktif ve verimli kullanan işletmeler varlığını sürdürür.

Gelişen teknoloji ile insan hayatında büyük bir yere ve öneme sahip olan internet gün geçtikçe büyüyen bir sektör oldu. Dünya çapındaki istatistiklere bakacak olursak 2014 yılının Haziran ayında 923.343.984 adet olan dünya çapındaki web sitesi sayısı 2015’de 1.468.322.172’e yükselmiş. Yani 2014’de dünya çapındaki web sitesi sayısında 1 yıl içinde 544.978.188 adet artış olmuş. Bu rakamların bu denli yüksek olması ise artık web sitesi kurmanın neredeyse çocuk oyuncağı olmasından kaynaklanıyor. Alan adı satın almak da artık 10-15 dakikalık iş. Ancak buradaki temel sorun, aktif site sayısının neredeyse toplam site sayısının 5’de 1’i kadar (2015’de aktif site sayısı: 281.414.052 adet) olması. 2015 yılına ait Türkiye çapındaki web sitesi sayısı ise yaklaşık olarak 35 milyon adet civarında ve bunlardan yaklaşık 8 milyonu aktif olarak hizmet vermekte.

Web sitesi kurmak ve alan adı almak bu kadar kolayken neden olmuyor?

Web sitesinin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun güven vermiyorsa eğer tasarım tam anlamıyla amaca hizmet etmez. Gelişim bu kadar hızlıyken güvenilir olmak zor. Sitenizin aktif olmaması, ziyaret edilmemesi, trafik oluşturacak araçlar kullanılmaması ile sizde hedef kitlenize ulaşamıyor ve aramalarda ilk sıralara çıkamıyorsunuz.

Sektörünüzde adınızı duyurmak başarılı stratejik planlamalarla gerçekleşir. Peki, bu stratejik planlama nasıl olmalı;

İnternet reklamcılığı ile markanızı hedef kitle için kolayca internette bulunur ve tanınır hale getirebilir. Stratejik pazarlama yöntemi ve bütçenizle orantılı olarak ilgili milyonlarca insanın ürün veya hizmetlerinizle tanışmasını sağlayabiliriz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Google, Yandex ve Bing gibi en çok kullanılan arama motorlarında organik arama sonuçlarında sizi zirveye taşıyıp, rakiplerinizi geride bırakmanızı, ürün veya hizmet arayan milyonlarca internet kullanıcısının gözü önünde olmanızı sağlayabilir.

Sosyal Medya

Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare, Google+… Sosyal medya, günümüzde en çok kullanılan dijital ortamdır. Reklamların tamamen hedeflediğimiz kullanıcılara ulaşması ve düşük maliyeti ile en etkili dijital pazardır.