Mutlaka siz de metro, metrobüs veya caddede fotosentez yaparcasına telefonundan gözünü ayırmayan bir çok insan görmüşsünüzdür. İşte o insanlar telefonda vaktinin bir çoğunu facebook ve diğer sosyal medya ortamlarında geçiriyorlar. Böyle bir mecrada reklam vermemek olur mu?

Facebook reklamları geniş kitlelere ulaşma, hedef kitleyi filtreleme, tüketiciyle etkileşim oranının fazla olması ve düşük maliyet gibi birçok nedenden dolayı işletmeler için cazip gelmektedir. Genel anlamda Facebook reklamları; marka bilinirliğini arttırmak, web sitelerinin trafiğini arttırmak, beğeni sayısını arttırmak, müşterilerle iletişimde olmak gibi amaçlara hizmet etmektedir. Bununla beraber geleneksel reklam çalışmalarına oranla maliyetleri daha düşüktür! Facebook sayfanızı bir kere beğenen bir kullanıcı daha sonra ki tüm gönderileri görecek ve bunun size bir maliyeti olmayacaktır.

Doğru Hedef Kitleye Ulaşın: Facebook, insanları konum, yaş, cinsiyet ve ilgi alanları gibi demografik bilgilere göre filtreleyebiliyor. Reklam için kullanıcıları Facebook dışında yaptıkları şeylere göre de hedefleyebilirsiniz. Bu sayede bütçenizi verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.

Yüksek Dönüşüm, Düşük Maliyet: Facebook reklamlarınızın yüksek dönüşüm alması ve bütçenizi gereksiz yere harcamaması için Facebook Reklam Optimizasyonu yöntemlerini doğru şekilde uygulanması gerekir.