En Çok Kullanılan Wordpress Eklentileri - Maksimum Web

En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

En Çok Kullanılan Wordpress Eklentileri

WordPress bir web sitesi yapmak istediğimizde akla ilk gelen platformdur. Basit yapısı sayesinde istediğimiz web sitesini yapmak oldukça kolaydır. Ücretsiz olması, istenilen fonksiyonların ve tasarımların üzerine uygulanabilmesi wordpress’i en çok tercih edilen Web CMS platformu haline getirmiştir. İnternet üzerindeki web sitelerinin yaklaşık olarak %40’lık kısmı wordpress kullanmaktadır. Tasarımcılar tarafından çokça tercih edilmesi nedeniyle plug-in yani eklenti sayısı da artmıştır bu sayede kullanıcılar istediği özellikleri web sitelerine uygulayabilmektedir. Bu yazımızda en çok kullanan wordpress eklentileri derledik.

En Çok Kullanılan WordPress Eklentilerini İnceleyelim

En Çok Kullanılan WordPress Eklentilerini İnceleyelim

Contact Form 7

Contact Form 7 eklentisi web siteniz üzerinde basit bir iletişim formu yapmanıza olanak sağlar. Diğer alternatiflerinin aksine basit ve geliştirilebilir içerik yapısı sayesinde en çok tercih edilen iletişim formu eklentisi olmuştur. WordPress sitenize iletişim formu eklemek isterseniz Contact Form 7 kullanmanızı kesinlikle öneririz.

TinyMCE

TinyMCE eklentisi wordpress üzerinde bulunan default text editörünü yeni özellikler ve fonksiyonlar getiren gelişmiş text editör eklentisidir. Eğer web sitenize blog yazısı, makale vs. girişi yapıyorsanız metninize yeni tarzlar katmak için TinyMCE kullanmanızı öneririz.

Rank Math SEO

Rank Math SEO eklentisi web sitenizin seo ayarlarını otomatik ve manuel olarak yapmanıza imkan sağlayan detaylı bir SEO geliştirme eklentisidir. Eklentinin Ücretsiz ve Pro sürümü bulunmaktadır, ücretsiz sürümü de gayet yeterli ve kullanışlıdır. Web sitenizde kesinlikle bulunması gereken bir eklentidir.

Lite Speed Cache

Lite Speed Cache eklentisi web sitenizi hızlandıran ve optimize eden bir performans eklentisidir. Siteniz için önerilen en iyi ayarları kullanarak WordPress sitenizi hızlandırabilirsiniz ve kullanıcı deneyiminizi arttırabilirsiniz. Lite Speed Cache Ücretsiz olması ve web sitenizin performansını yüksek seviyelere çıkartmasıyla en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almıştır.

WP Mail SMTP

WP Mail SMTP eklentisi wordpress’e mail gönderme ve dışarıdan mail bağlantısı kurma imkanı sağlar. WordPressin en büyük eksikliği olan mail bağlantısının olmaması durumunu gideren bu eklentiyi sitenizin üzerindeki diğer eklentilerin mail atmasına olanak tanır. Eğer contact form 7 vs. gibi eklentilerin çalışması için SMTP eklentisi kullanmanız zorunludur.

Wordpress Eklentileri