En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları - Maksimum Web

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları

İnternetin ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte insanların birbiriyle iletişim kurma yöntemleri ve yerleri de değişkenlikler göstermiştir. Kişiler arkadaşlıklarına sanalda da sürdürmek için insanları bir araya getirmek ve internette daha keyifli vakit geçirmesini sağlamak için sosyal ağlar meydana gelmiştir. Sosyal ağlar arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz, ortak düşüncelere sahip olduğunuz bireylerle topluluklar kurabileceğiniz, kişisel hobi ve zevklerinizi geliştirebileceğiniz web siteleri ve mobil uygulamalardır. Sosyal ağlar üzerindeki popülasyonun artmasıyla birlikte sosyal medya olarak adlandırılmış ve kitle iletişim araçları olarak gruplandırılmışlardır. Bu yazımızda en çok kullanılan sosyal medya platformları hangileriymiş inceleyelim.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları Listesi

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları Listesi

Facebook

Facebook, sosyal medya kültürünü yaygınlaştıran günümüzde en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformudur. Aylık aktif kullanıcı sayısı aylık 2 milyar kişinin üzerindedir. Farklı türden içerikleri paylaşabileceğiniz, her yaştan hedef kitlesine ulaşabileceğiniz, üzerinde reklam yayınlayabileceğiniz hatta e-ticaret ve ilanlar verebileceğiniz çok yönlü bir platform haline gelmiştir.

Instagram

Günümüzde en çok kullanılan ve en yaygın sosyal medya platformlarındandır. Sosyal medya dendiğinde ilk akla gelen uygulama olmayı başarmıştır. Sadece görsel ve video paylaşımına izin veren yapısı ve mobil odaklı olması en ayırt edici özelliğidir. Reklam verme özelliğinin olması kurumları da bu platforma yöneltmiştir.

Tiktok

Tiktok diğer sosyal ağlardan farklı bir konuma koymuştur kendini. Sadece video paylaşımı yapılması, eğlence odaklı olması, kullanıcıya hitap eden ara yüzü ile kitleleri kendine çekmiştir.

Twitter

Önceleri 140 karakterlik sınırlı textler yazmamıza izin veren Twitter zamanla içeriklerini geliştirerek karakter sınırını yükseltmiş ve görsel paylaşım yapmamıza izin vermeyi sağlamıştır. Kişisel ve kurumsal kullanımı destekleyen Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformudur.

Pinterest

Pinterest platformu sadece görsel paylaşıma izin veren, kullanıcının keşif ve koleksiyon yapmasına olanak sağlayan özgün bir sosyal medya platformudur. Sanat ve zanaatla ilgilenen kişilerin en sık tercih ettiği platformdur.

sosyal medya platformları