E-ticaret sitesinin şirkete kazandıracakları hakkında konuşacağımız bu yazımızda web tasarımı ve marketing konusunda neler yapılabileceğini anlatacağız…

Firmanızın ürünlerinin kalitesi piyasadaki konumu ve fiyat performansınız çok iyi olabilir. Bu avantajların reklam ve erişebilirlikle desteklenmediği durumlarda potansiyel kardan feragat etmek kaçınılmazdır. İşte bu durumda günümüzün teknojilerinin nimetleri devreye giriyor ve e-ticaret sistemi yardımımıza yetişiyor.

Peki bir e-ticaret sistemi size neler kazandırabilir ?

Tüketicilerin çoğu aklınıza gelebilecek bir çok ürünü yada hizmeti web aracılığı ile inceler ve azımsanmayacak bir kısmıda internet üzerinden satın alır.

Sadece bir konuma bağlı kalmak zorunluluğunu kaldırır ve bir tek o bölgedeki fırsatlardan ziyade tüm internet kullanıcılarına yetişebilme olanağı sunar.

Depolama maliyetlerinizi maliyetlerinizi düşürerek yığın planlaması yapmanıza yardım eder.

Yapılan satışlarda ve sayfa ziyaretlerinde hangi ürünün, hizmetin daha çok tercih edildiğini size sayısal verilerle görme olanağı sunar.

Sipariş teslimat ve ödeme mevzularında verimliliğinizi arttırır ve ilgilenmeniz ihtiyaç duyulan detayları minimize eder.

Elde edilen haftalık aylık ve senelik verilerle ürünlerinizi ve iş akışınızı farklı kanallara yönelmenize yardımcı olur.

7/24 açık olan bir sistemde daha etkin ulaşılabilirlik imkanı sunar.

Bunlar benzer biçimde faydalar firmanıza bir e-ticaret sitesine niçin ihtiyaç duyacağınızı belirtmekte başlangıç aşamasıdır ve oldukça geniş bir yelpaze sunar.

İyi bir e-ticaret sistemi bir kaç aşamadan doğar ve ülkemizde bayağı fazla sayıda başarılı örnek vardır.