E-Ticaret Platformları - Maksimum Web

E-Ticaret Platformları

E Ticaret Platformları

Teknolojinin gelişmesiyle ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte yaşam biçimi ve olanaklar da değişmiştir. Bu değişim hayatımızın her alanına yansımış ve yeni alışkanlıklar oluşturmuştur. Gelişen güvenlik sistemleri sayesinde işletmeler ticaretlerini sanal ortama taşımışlardır ve E-ticaret siteleri, pazar yerleri, fırsat siteleri, ikinci alış satış siteleri, hizmet satış siteleri gibi farklı iş ve meslek gruplarına hitap edebilen web siteleri doğmuştur. E-ticaretin bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte kolay ulaşılabilir hazır e-ticaret platformları kurulmuştur. Bu yazımızda en çok kullanılan hazır e-ticaret platformlarını inceleyelim.

En Çok Kullanılan E-Ticaret Platformları

En Çok Kullanılan E Ticaret Platformları

Woocommerce

Woocommerce aslına bakarsak tek başına çalışabilen bir e-ticaret platformu değildir. Woocommerce’e e-ticaret eklentisi demek daha doğru olur, WordPress web sitenizi e-ticaret platformuna çeviren bir eklentidir. E-ticaret denildiğine akla ilk gelen yapılardan biridir. Ücretsiz olması, kolay entegrasyonu, güncel olması ve güvenlik uygulamaları sayesinde son dönemlerin en popüler e-ticaret platformu haline gelmiştir.

OpenCart

Opencart tamamen e-ticaret odaklı bir platformdur. Kullanıcıların ücretsiz olarak e-ticaret sitesi kurması ve güvenle kullanması için tasarlanmış bir e-ticaret platformudur. Ücretsiz, açık kaynak kodlu, kolay düzenlenebilir olması sayesinde e-ticaretin gözdelerinden biri olmuştur.

Presta Shop

Presta Shop tamamen kolayca e ticaret sitesi kurmamızı sağlayan bir platformdur. Güncel görüntüsü ve yaptığı yenilikler sayesinde kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Ücretsiz olması, analytic raporlaması, müşteri desteği, hızlı entegrasyonu ve basit yapısı ile sıkça tercih edilen e-ticaret platformu haline gelmiştir.

E Ticaret