Dijital Reklam Platformları - Maksimum Web

Dijital Reklam Platformları

Dijital Reklam Platformları

İnternetin yaygınlaşması ve mobil internet hayatımıza girmesiyle birlikte internet ağı çok geniş kitlelere ulaşmıştır. Dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla kitleler daha ayırt edici biçimde gruplanmış ve hedef kitleler net bir şekilde tespit edilmeye başlamıştır, bu durum internet reklamcılığını yaygınlaştırmıştır. Geleneksel reklamcılığa göre daha net sonuçlar veren dijital reklamcılık günümüzün en çok kullanılan pazarlama biçimidir. Tek tıkla etkileşime geçilebilmesi ve analizinin doğru ve net verilere dayanması internet reklamlarını daha popüler hale getirmiştir. Yatırım miktarlarının genişlemesi dolayısıyla farklı alanlarda reklamlar gösteren dijital reklam platformları oluşmuştur. Doğru alana reklam vermek için dijital reklam platformlarını inceleyelim.

En Çok Kullanılan Dijital Reklam Platformları

En Çok Kullanılan Dijital Reklam Platformları

Meta ADS (Facebook Ads)

Meta ADS veya daha çok bilinin eski adıyla Facebook ADS reklam grubu Facebook ve Instagram reklamları için kullanılan dijital reklam platformudur. Sosyal medya dediğimizde akla ilk gelen platformlardan olan Facebook ve Instagram reklamları için Meta ADS kullanılır. Yaşa, cinsiyete ve ilgi alanlarına göre net gruplamalar yapabilen, etkileşime geçmek istediğiniz hedef kitlesine kesin olarak ulaşabileceğiniz reklam ağına sahiptir. Sosyal medyada reklam çıkmak istediğinizde ilk adresiniz Meta ADS olacaktır.

Google ADS

Dünyanın en popüler sitesi olan ve internet Dünyasını şekillendiren Google’un reklamcılık ağıdır. İnternet denilince aklan ilk Google arama motoru gelir. Bütün web siteleri Google’da kendisiyle ilgili kelime aratılınca en üst sıralarda görünmek ister, bunu yapmak zahmetli ve yerine göre büyük yatırım gerektiren bir iştir. Google ADS hızlıca üst sayfalarda görünmek ve daha çok kitleye ulaşmak için önemli bir hale gelmiştir. Doğru hedef kitle saptaması ve karşı tarafın isteğine göre reklam gösterimiyle kullanıcılarını istediği noktalara hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır. Dijital reklam platformu denince akla ilk gelen ve en çok kullanılan yerdir.

Twitter ADS

Twitter ADS diğer reklam platformlarına göre daha küçük çaplı bir alana yayılan fakat istenilen etkiyi ve tepkiyi alabileceğiniz kitlenin kendisiyle birlikte hareket edebileceğiniz dijital reklam platformudur. Markalaşma ve kimlik oluşturmak için kullanılan Twitter ADS kullanıcıların direkt olarak etkileşime geçmesi ve feedback vermesiyle öne çıkar. Kendinizi tanıtmak ve bir slogan oluşturmak istiyorsanız kesinlikler reklam vermeniz gereken bir platformdur.

LinkedIn ADS

Hedef kitleniz iş dünyasıysa ve B2B pazarlama yöntemi kullanıyosanız LinkedIn Ads size göre bir platform. Profesyonel hayatın ve iş dünyasının ön planda olduğu linkedin business odaklı sosyal medya mecrasıdır. Tanıtmak istediğiniz ürün ve hizmet işletmeleri ilgilendiriyor ise reklam vermenizi kesinlikle öneririz.

adsense ads adwors