CDN Önerileri - Maksimum Web

CDN Önerileri

CDN Önerileri

CDN; Content Delivery System yani Türkçe adıyla İçerik Dağıtım Sistemi. CDN sistemleri web sitelerinize, uygulamalarınıza ve dosyalarınıza Dünya’nın her noktasından hızlı ve güvenli ulaşmanızı sağlayan yapılardır. CDN servisleri web sitelerinizi farklı kıta ve şehirlerde bulunan serverlarına kopyalayarak o bölgeden web sitenize ulaşım sağlamak isteyen kullanıcılara hızlı bir şekilde açılmasını ve vaat ederi. Web siteleri için CDN önerileri yazımızı okuyarak siz de kullanıcı deneyimini arttırabilirsiniz.

Web Siteleri İçin CDN Önerileri

Web Siteleri İçin CDN Önerileri

Cloudflare

Cloudflare Dünyada en çok kullanılan ve en geniş içerik dağıtım ağına sahip olan CDN hizmetidir. 180 farklı noktada veri merkezi olması, yüksek performansı, mobil uygulama, wordpress ve api desteği ile kullanıcılar için tercih sebebi olmuştur. Eğer global bir iş yapıyorsanız Cloudflare CDN kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Amazon CloudFront

Amazon Web Services içerisinde bulunan Amazon CloudFront yüksek hızı ve altyapısının çeşitliliği ile ön plana çıkan bir içerik dağıtım ağıdır. Yazılımcılar ve web geliştiriciler için AWS’nin sağladığı avantajlardan birisidir.

Bunny CDN

Bunny CDN kolay kullanımı, yüksek performansı ve düşük fiyatlarıyla iyi bir deneyim vaat eden bir içerik dağıtım sistemidir. Kurulumu kolay olması ve içerisinde hızlandırma barındırması nedeniyle birçok geliştirici tarafından tercih edilmektedir.

NitroPack

Nitropack içerik hızlandırması ve CDN hizmetlerini akıcı bir şekilde kullanmamızı sağlayan, maksimum performansı hedefleyen bir üründür. Fiyatının nispeten yüksek olmasına karşın bir de bütün özelliklerinin açık free versiyonu vardır.

Wordpress CDN